Stowarzyszenie Oleandrów

Znane są już wyniki głosowania mieszkańców na projekty złożone do Budżetu Partycypacyjnego 2016.
prezentacja_budzet-_2016_1http://www.srodmiescie.warszawa.pl/aktualnosc-639-wyniki_glosowania_mieszkancow_na.html

W Dzielnicy Śródmieście zostanie zrealizowanych 25 pomysłów na kwotę 6 197 558 zł.

Z trzech projektów zgłoszonych przez członków Stowarzyszenia, tylko ten pierwszy – „Zielony Taras”, okazał się zwycięski:

  1. Nr 783  Marszałkowska 9/15 –„Zielony Taras”, (koszt projektu: 46 710 zł.). Oddanych głosów: 1 565.
  2. Naszemu najważniejszemu projektowi: Nr 791 Skwer Oleandrów – przestrzeń przyjazna dla wszystkich pokoleń, (koszt projektu: 226 650 zł.). Oddanych głosów: 1 339, do zwycięstwa zabrakło tylko 8 głosów!
  3. Trzeci projekt: Trawniki na Polnej – Bulwarem Południowego Śródmieścia  został, póki co, nie rozpatrzony pozytywnie na etapie preselekcji z powodu planowanych prac instalacji gazu w pasie drogowym ulicy Polnej.

Wnioski:

  • przy następnym Budżecie Partycypacyjnym należy dążyć do podziału Dzielnicy Śródmieście na mniejsze regiony, aby nie dać się zdominować w skali całej Dzielnicy przez licznie głosujących rowerzystów
  • jeszcze większa mobilizacja naszej lokalnej społeczności. Przecież można było sięgnąć po głosy naszych dzieci, wnuków, poprosić sąsiadów „słoików” nie zameldowanych w Warszawie. W Śródmieściu głosujących było tylko 8,1% mieszkańców, co dało nam 6. miejsce od końca w rankingu wszystkich 18 dzielnic
  • dla zorganizowania przestrzeni naszego Skweru (i pełnego uporządkowania jego statusu prawnego) nie musimy czekać do kolejnego rozdania w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Miasto może i powinno realizować takie potrzeby mieszkańców w standardowych działaniach budżetowych. I z takimi inicjatywami wystąpimy do władz Miasta.

Telewizyjny Kurier Warszawski na Skwerze Oleandrów (6 lipca 2015) arrow-right
Next post

arrow-left Budżet partycypacyjny 2016
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *