Stowarzyszenie Oleandrów

W imieniu Stowarzyszenia Oleandrów, Domu Kultury Śródmieście oraz pomysłodawcy projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy na rok 2015mamy zaszczyt zaprosić Sąsiadów na uroczyste otwarcie Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie.

TERMIN: Poniedziałek, 15 lutego 2016, godz. 18.30.
RDK_na_Jazdowie

W programie:

  • Wernisaż wystawy malarstwa Kasi Puciaty (1961–2004) połączony z projekcją filmu o artystce – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Oleandrów
  • Przedstawienie projektów zakwalifikowanych do realizacji w RDK w I kwartale 2016
  • Ogłoszenie naboru wniosków do realizacji w II kwartale

_NDSS

Kasia Puciata (1961–2004) malarka z zespołem Downa, zwyciężczyni Pierwszego Konkursu Sztuki NDSS Autorów z Syndromem Downa w USA 2014 (nagrodzona praca powyżej).

Autorka wystawianych prac, chociaż nie ukończyła żadnej artystycznej uczelni, osiągnęła mistrzowski poziom warsztatu malarskiego.
„…Kasia malowała głównie farbami plakatowymi, wykazywała niezwykłą umiejętność uzyskiwania nowych rodzajów barw. Miała swój świat, który wyrażała w postaci kompozycji prawie abstrakcyjnych, sprowadzanych do najprostszych znaków i motywów…” (Andrzej Osęka)

Tak mówi Mama Kasi, Maria Puciata:
„Wszystko, co kiedykolwiek mogliśmy robić dla niej, to ignorować chorobę, żartować z sytuacji, dać jej kochający dom z codziennymi waśniami i radościami, cieszyć się każdą chwilą i dawać jej każdą okazję do spełniania siebie. Wyniki mówią same za siebie…”

Intencją organizatorów wystawy jest umożliwienie widzowi zapoznania się z twórczością Kasi i uświadomienie, że niepełnosprawność nie przekreśla możliwości twórczej realizacji.

http://dks.art.pl/index.php?p=news&s=526&page=&action=&f=

Serdecznie zapraszamy!

A tak było wczoraj, oto kilka zdjęć z tego wydarzenia. Było wielu znamienitych gości, w tym, a może  przede wszystkim, sąsiadów z Oleandrów.

IMG_9715Nie mogło zabraknąć także Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego!
IMG_9704

TKW_20160215-JS-2

TKW_20160215-MP

No i autorów  zwycięskiego pomysłu do pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego: Janka Spiewaka i Andrzeja Górza

SONY DSC

SONY DSC

 

 

Wiosna 2016 na Oleandrów arrow-right
Next post

arrow-left Nasze projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2017
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *