Stowarzyszenie Oleandrów

26 maja 2017 Stowarzyszenie Oleandrów,  na prośbę Stowarzyszenia Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego, miało przyjemność spotkać się z grupą 10 przedstawicieli białoruskich organizacji pozarządowych wizytujących Polskę.

Po zapoznawczym spotkaniu na Skwerze Oleandrów cała grupa kilkunastu osób przeniosła się do „Manufaktury Czekolady” – nowo otwartego lokalu w przyległym do Skweru budynku Marszałkowska 9/15.Byliśmy pierwszymi gośćmi, których ugoszczono w specjalnym pomieszczeniu na piętrze. Przyjęto nas czekoladą na gorąco, wyprodukowaną tutaj na miejscu z ziaren kakao oraz różnorakimi czekoladowymi smakołykami.  Gości bardzo interesowały nasze doświadczenia w zakresie dialogu z władzami oraz włączania mieszkańców we wspólne działania.
Szczególne zainteresowanie okazywali naszej walce z deweloperami w obronie zielonego Skweru oraz planom jego dalszego zagospodarowania. Okazało się, że mają podobne doświadczenia w walce o zachowanie zieleni.

Nasi goście, którzy już niemal od  tygodnia podróżują po całej Polsce, spotykając się z różnymi organizacjami w różnych miejscowościach. Podzielili się z nami ciekawymi spostrzeżeniami – lokalne społeczności w Polsce przekładają projekty realizowane w ramach inicjatywy lokalnej nad projektami  Budżetu Partycypacyjnego. Bo są cały czas ze swoim projektem.

Z dumą pokazaliśmy naszym gościom naszą pierwszą w Warszawie (ex aequo z Jazdowem) inicjatywę lokalną: „Upiększenie (rewitalizacja) ulicy Oleandrów” (Czerwiec 2014).

Następnego dnia nasi goście wybierają się na VIII Dzień Sąsiada na Pradze – przy ul. Paca.

 

Przyjdź na VIII Dzień Sąsiada Na Oleandrów w samo Południe arrow-right
Next post

arrow-left Wielki sukces wernisażu w CSW
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *