Stowarzyszenie Oleandrów

Zapraszamy wszystkich do kina powstańczego na naszym Skwerze w dniu 1 sierpnia na godz. 20:00 . Na dużym ekranie będą prezentowane filmy nawiązujące do wydarzeń z 1944 roku. Tej świetnej inicjatywy, w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, podjęło się Stowarzyszenia Harcerskie  (http://www.sh.org.pl/kina-podwoacuterkowe.html).

Projekcję na Skwerze Oleandrów zorganizuje jedna z 15 drużyn SH. SO_LR_1-08-2014

Każda drużyna z SH będzie odpowiedzialna za jeden pokaz. W sumie będzie można obejrzeć w różnych lokalizacjach w Warszawie przeróżne filmy dotyczące Powstania – m.in.: Dziewczyny, Powstanie w bluzce w kwiatki, Życie codzienne kobiet w czasie Powstania Warszawskiego, Film o babci, Za barykadą, Oddział do zadań specjalnych, Parasol, Godzina W.

Na projekcję na Skwerze złożą się 2 filmy:
POWSTANIE JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO Siedem dni do Powstania
Legendarny „Kurier z Warszawy”, Jan Nowak-Jeziorański w jednym z ostatnich swoich wywiadów opowiada o dniach poprzedzających Powstanie Warszawskie 1944 r. – od momentu lądowania angielskiej „dakoty” 26 lipca pod Tarnowem, poprzez poszukiwania kontaktu z zakonspirowaną Komendą Główną Armii Krajowej i jej reakcji na niepokojące wiadomości i przywiezione z Londynu, do dnia wybuchu Powstania. (20 min.)

Jan Nowak-Jeziorański. Kurier z Warszawy. 60 lat później
60 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego, Andrzej Wajda, reżyser filmu “Kanał” spotyka się z Janem Nowakiem-Jeziorańskim. Głównym tematem audycji jest pytanie: jak Jan Nowak-Jeziorański – świadek i uczestnik tamtych wydarzeń ocenia z perspektywy czasu powstanie. Ilustrację stanowią fragmenty filmu pt “Kanał” Andrzeja Wajdy. (28 min.)

Serdecznie zapraszamy!

Sąsiedzkie Śniadania w Cafe Niespodzianka arrow-right
Next post

arrow-left Premierowa projekcja Kina Plenerowego na Oleandrów
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *