Stowarzyszenie Oleandrów

22 lipca 2020.
Tego dnia rozpoczęły się prace nad realizacją projektu nr 1321 „Bulwar nad Trasą Łazienkowską – chodnik i zieleń”. Jest to zwycięski projekt jeszcze z roku 2017.
Głosowały na niego 592 osoby.

Widok na przyszły Bulwar, przed i po rozpoczęciu prac.

Bulwar ustanowi połączenie spacerowe wzdłuż trasy Łazienkowskiej dwóch pięknych oaz warszawskiej zieleni: Pola Mokotowskiego i zielonych terenów Jazdowa, Parku Ujazdowskiego i Łazienkowskiego – od Ronda Jazdy Polskiej do ul. Marszałkowskiej. Tym bardziej, że kolejny odcinek spacerowy nad Trasą Łazienkowską – od ul. Marszałkowskiej do Placu na Rozdrożu jest obecnie ujęty planami jego uporządkowania.
Całość ma stworzyć przyjemną i estetyczną przestrzeń do spacerowania. Projekt zakłada posadzenie niemal 2 tys. nowych krzewów oraz prawie 20 drzew. Pojawi się też estetyczna mała architektura – ławki, altany, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. W ramach prac zostanie również ułożone ponad 1,3 tys. mkw. nowych, antysmogowych chodników.
Zachowane zostaną wszystkie istniejące drzewa i nasadzone nowe: klony, głogi i wiśnie oraz blisko 2 tysiące krzewów i innych roślin ozdobnych: irgi, róże, porzeczka, bluszcz. Pojawią się też dwie pergole z miejscami do siedzenia, nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.
Zakres prac obejmuje też remont chodnika (wymiana na płyty betonowe) i nową zieleń w południowo-wschodnim narożniku ronda Jazdy Polskiej. Powstanie tam również krótki łącznik dla rowerzystów od istniejącej drogi dla rowerów na rondzie do wysokości ul. Polnej .
Szczególne podziękowania dla ZDM, który mimo wielu przeciwności (zwłaszcza od lat nierozwiązanego sporu o ustanowienie koniecznej drogi dojazdu do budynku Marszałkowska 21/25) i pomimo wzrostu pierwotnie założonych kosztów realizacji, zaplanował zrealizowanie tego projektu w październiku tego roku.

ZAGŁOSUJ NA PROJEKTY swojej okolicy - BO2021 arrow-right
Next post

arrow-left Coraz więcej zieleni na Osiedlu Oleandrów
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *